Giełda samochodowa – dobre miejsce na zakup części?

Czy warto kupować części na giełdzie samochodowej?

Często zadajemy sobie pytanie – czy warto kupować części na giełdzie samochodowej? Ilość przedmiotów na niej wystawianych przeraża, a dla osoby, która nie wie gdzie szukać giełda samochodowa może być koszmarem. Dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej części samochodowej, warto zapoznać się z wyglądem giełdy. Giełdy samochodowe często podzielone są na sektory – tak, aby łatwiej można było odnaleźć poszukiwaną rzecz. Na giełdzie samochodowej znajdziesz nie tylko części do samochodów, ale również i skuterów, motocykli, czy też rowerów.

Giełda samochodowa – gdzie i kiedy?

Giełdy samochodowe najczęściej odbywają się w większych miastach w niedzielę.
Większość giełd posiada swoje indywidualne rozpiski, w których oznaczone są sektory i to, co można znaleźć w poszczególnych sektorach. Wstęp na giełdę jest przeważnie bezpłatny. Każdy może wejść na giełdę i porozmawiać ze sprzedającymi o zaletach oraz wadach sprzedawanych aut np.: Volvo czy DAF, bądź części. Lecz pamiętaj – nigdy bezgranicznie nie ufaj sprzedającym, gdyż często zdarzają się na takich giełdach oszustwa. Sprzedający wykorzystują fakt, iż na takiej giełdzie panuje tłok, hałas i zdezorientowanie, więc często pomija istotne rzeczy, które „nie wychodzą” podczas jazdy próbnej samochodu, czy oględzin części zamiennych.

Po co się udać na giełdę samochodową

Jednakże giełda samochodowa jest miejscem, do którego z chęcią wybierają się te osoby, które potrzebują jednej konkretnej części, która w zwykłym sklepie jest bardzo droga lub nawet niedostępna. Giełda samochodowa jest właśnie wysypem takich części. Pomimo tego, iż części w większości są używane przyciągają ogromne tłumy. Kupując jednak na giełdzie samochodowej należy pamiętać, że kupione części w większości przypadków są nieoryginalne, bądź wątpliwej jakości. Można trafić na chińskie podróbki, lub części naprawiane „tak, aby wytrzymały do kupna, no może montażu”. Części sprzedawane na giełdach są słabszej jakości, przez co łatwiej o awarię, która może bezpośrednio narażać życie Tobie oraz osobom w Twoim otoczeniu. Przed wyborem takich właśnie elementów zastanów się, czy ten element jest istotny i czy nie lepiej w takim wypadku zainwestować i kupić nowy. Giełda samochodowa to niestety ryzyko, jeżeli można jeszcze ryzykować zakup np elementów karoserii tak zakup istotnych części jak wtryski, turbosprężarki czy sprzęgła dla własnego bezpieczeństwa warto skorzystać ze sklepu lub hurtowni motoryzacyjnej.

Giełda samochodowa – dobre miejsce na zakup części?
5 (100%) 3 votes