Volvo FH12 legenda szos

Volvo FH12 Ciężarówka obecna na rynku od 1993

Volvo FH12 to legenda polskich tras. Ten samochód posiada 12-litrowy silnik o mocy 420 KM. Jest to jeden z najpopularniejszych samochodów ciężarowych w naszym kraju. Wielu użytkowników tych maszyn ceni sobie ich wytrzymałość oraz wygodne kabiny marki Globetrotter. Kolejnym plusem tego ciągnika jest niska awaryjność, która jest wysoce pożądaną zaletą każdego samochodu ciężarowego. Samochód ten posiada również jedną z większych kabin, która służy kierowcy, jako miejsce do pracy oraz miejsce do odpoczynku. Ze względu na dużą przestrzeń można spokojnie odpocząć i nabrać sił przed dalszą jazdą. Samochody te mają wytrzymały silnik oraz niskie zużycie paliwa. Niestety jak wszystko i ten samochód ciężarowy ma swoje minusy, które często są piętnowane przez użytkowników. Najpoważniejszą ujmą tego samochodu są wysokie ceny części oryginalnych, a także zamiennych oraz wystający tunel silnika w kabinie. Samochody te miewają również problemy z pompowtryskiwaczami. Na szczęście duża dostępność części zamiennych (oryginalnych i regenerowanych) np. w Intertrucks sprawia , że serwis nie jest problematyczny.

Volvo FH 12 jest dostępne z dwa rozstawami osi: 3.550 i 3.700. Producent w 2005 roku przeprowadził modernizację silnika dodając mu kolejne 20 KM. Samochód został także przystosowany do wymogów unijnych 4 i 5 dotyczących norm emisji spalin do atmosfery, które negatywnie wpływają na faunę i florę.

Skrzynia biegów Volvo

Volvo, jako jedne z niewielu w swoich produktach montuje przekładnie własnej konstrukcji, przez co są mocniejsze i lepiej dostosowane do potrzeb samochodu. Przekładnie te cieszą się pozytywną opinią. Często porównywane są do konkurencyjnych ZF-ów, lecz przyznaje im się większą wytrzymałość oraz lepszą budowę.

Kabina ciągnika siodłowego Volvo FH12

Kabina w samochodzie ciężarowym występuje w dwóch wersjach: Globetrotter i Globetrotter XL. Każda z nich posiada dwie leżanki. Większa oznaczona mianem XL ma 210 cm wewnętrznej wysokości, zaś mniejsza posiada 193 wysokości. Szoferki zostały zabezpieczone przed korozją, lecz producent nie zadbał o to by porządnie ochronić elektrykę. Może by to powód awarii lamp przednich, która może uniemożliwić dalszą pracę. Jednakże usterkę można w łatwy sposób naprawić i cieszyć się dalszą jazdą!

Volvo FH12 legenda szos
5 (100%) 4 votes